Специфічні методи обстеження при хворобі СНЩС

Патології скроневого нижньощелепного суглоба потребують діагностики фахівця. Для цього проводиться збір анамнезу, огляд. Але максимально точні та інформативні дані забезпечують апаратні обстеження. Деякі з них призначаються саме при хворобах жувальних м’язів, лицьового щелепного суглоба тощо.

Хто направляє на обстеження

Спеціаліст, що ставить діагнози, пов’язані із СНЩС, називається гнатолог ортодонт. Такі фахівці працюють у стоматологічних клініках (державних та приватних), приймають дорослих пацієнтів, дітей. Часто до вузького спеціаліста відправляє звичайний стоматолог, який бачить наявність профільної проблеми.

Після огляду, пальпації лікар може направити на додаткові апаратні обстеження. Їх результати допомагають встановити правильний діагноз та призначити ефективне лікування. Сьогодні ортодонт гнатолог консультує відвідувачів, що потребують складного протезування, мають проблеми зі швидким стиранням зубної емалі, частим випадінням пломб.

Міографія

Сучасний електроміограф допомагає проаналізувати проблему в динаміці. Міографія – це безболісний та нешкідливий спосіб дослідження, що майже не має протипоказань. Така діагностична методика дає можливість виявити дисфункцію м’язів та нервових волокон, які провокують їх скорочення. Це ефективний спосіб швидко визначити проблеми, що пов’язані із гіпертонусом та гіпотонусом жувальних м’язів.

Аксіографія

Це метод дослідження рухливості лицьового суглоба, який поєднує кістку черепа та нижню щелепу. В процесі діагностики перевіряються основні рухи щелепи, функціонування суглоба (нормальний стан у спокої та відхилення під час жування, говоріння, ковтання, відкривання та закривання рота). Така методика обстеження пацієнта дозволяє побачити зміну під час рухів нижньої щелепи, відстежити її траєкторію. Це дає можливість встановити фізіологічне положення суглоба.

Додаткові методи апаратного обстеження

Крім специфічних способів лікарі часто залучають стандартні протоколи діагностування. Для цього пацієнта направляють на МРТ чи КТ щелепи у різних проєкціях. Знімки містять інформацію, на базі якої гнатолог встановлює або корегує діагноз. Можливе тимчасове встановлення шини, що фіксує щелепу та дає можливість зробити більш точні знімки. Висновки лікаря ґрунтуються не тільки на результатах апаратного обстеження, а й на основі фактів, що виявляються на огляді.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.